Történelem
Az írásos dokumentumok alapján az első iskolát Koronkában Tholdalagi Mihály alapította 1620-ban. 1948-ig mint református elemi népiskola működött. Az 1948-as államosítás után az oktatási tevékenység két épületben zajlott.
Az oktatási intézmények fejlesztésére irányuló nemzeti program keretében (2007-2010) Nagy Márton polgármester és Wellmann Richard iskolaigazgató közreműködésével sor került az intézmény bővítésére és korszerűsítésére.
2008-ban elkészült az óvoda modern, három tágas teremmel rendelkező épülete, majd 2010-ben sikerült finalizálni az iskolaépület bővítését. Az épület tetőszerkezetének a felemelése lehetővé tette a tantermek számának növelését, így még négy osztályteremmel bővült az iskola, a didaktikai tevékenység hatékonyságának növelése érdekében pedig létrehozták az Információs és Dokumentációs Központot.
Jelenleg a kötelező iskolai oktatás az I-VIII. osztályban, magyar szak, illetve egy szimultán osztályban, I-IV., román szak, történik.
Az iskola udvarán folytatott tereprendezési munkálatok egy sportpálya létrehozását eredményezték.
Ugyancsak az iskola udvarán található park hozzájárul a természettudományi tevékenységek hatékonyságának a növeléséhez, egyben játszótérül is szolgál az óvodások számára.
Itt található az „Élet fája" is a következő felirattal:
„Testvér, soha ne légy hitetlen őseid, nemzeted hitével szemben."
Ezen a fán minden évben megjelenik a VIII. osztály végzős diákjainak a névsora.
Az iskola elsődleges céljai:
ü a tanulói készségek fejlesztése;
ü differenciált oktatási tevékenység a készségek fejlesztésének keretében;
ü a tanulók felkészítése tanulmányaik folytatására;
ü társadalmi normák oktatása.
Az iskola tanulói rendszeresen részt vesznek a polgármesteri hivatal, illetve az egyházak által szervezett tevékenységeken.
Az oktatási tevékenységek kidolgozása a jelenlegi iskolai tantervnek megfelelően történt.
A szakképzés, az iskola pedagógusainak a tapasztalata biztosítja, hogy a VIII. osztály végzős tanulói tovább folytathatják tanulmányaikat.
A koronkai iskola 2009-től testvériskolai kapcsolatban áll a Móri Radnóti Miklós Általános Iskolával.
Az informatikai laborban 10 számítógép található, biztosítva van az internethez való hozzáférést, így lehetőségük van a tanulóknak az elektronikus tanulás (e-learning) elsajátítására is. Az iskola rendelkezik két nyomtatóval-fénymásolóval és egy scanerrel.
2010 szeptembere óta egy modern Dokumentációs és Információs Kabinet működik az iskolában, amely nagyfokú támogatást jelent az oktatási tevékenységben úgy a tanárok, mint a tanulók számára.